Okno jedności, uroczyste odsłonięcie wstawionej szyby w synagodze i „prawo Świetlika”

 

[tych, którzy nigdy nie rozumieli tego, co ludzie widzą w tym Monty Pythonie oraz tych, którzy na lekcjach polskiego nie mogli pojąć dlaczego ten Tuwim w „Balu w operze” tak krzyczy, tych – w celu uniknięcia nieporozumień – proszę o przeniesienie się z chęcią lektury do sąsiednich notek]

MOTTO

„Obręcz niebios w pęd szalony / Złe puściły małpiszony, / Skaczą, kręcą się, iskają, / Jak za kratą swojej klatki, / I czerwone pulchne zadki / Ziemi, krążąc, wystawiają. / Nie ma już niebieskich znaków!”

„Na potłuczonej szybie / Sklepu z konfekcją „Lolo”/ Widać kawałek gazety: / Litery IDEOLO…”

 

„Człowiek, który wybił szybę leczy się psychiatrycznie, został skierowany już wcześniej na badania psychiatryczne chyba miał zostać nawet zamknięty, natomiast cały czas czeka na decyzję sądu, oczywiście i wcześniej zaatakował kościół, taki zwykły, rzymsko-katolicki kościół, tym razem zaatakował tam synagogę tam omal nie raniąc kilku osób szkłem. Ten człowiek chyba nie robił tego dla kampanii wyborczej, tylko ma antyreligijną psychozę, atakuje raz kościół, raz synagogę, zmierzam do tego, że antyklerykalizm i antysemityzm to są bardzo podobne odruchy psychologiczne i często są efektem chorób psychicznych” – Wiktor Świetlik w programie W Tyle Wizji (24.09.18, godz. 22:30).

Czy ten tekst jest o Wiktorze Świetliku? I tak, i nie. Ten pan, to tylko exemplum. A tekst jest o mózgach, ich ambicjach, deprawacjach i niemożnościach. Mówiąc brutalnie, jest ten tekst o ćwierćinteligencji w służbie każdej władzy… Także obecnej. W tle zaś jest o obłędzie sekty szybowierców (panowie Schudrich, Adamowicz, biskup, pastor et co.).

Rozpoczynający notkę cytat jest spisaną z taśmy wypowiedzią Wiktora Świetlika, jednego z prowadzących program WTyleWizji (dalej: WTW) komentującą fakt, iż jakiś świr rzucił kamieniem w szybę budynku synagogi, a kiedyś wcześniej rzucił w budynek kościelny. Być może rzucał też ten gość w inne budynki, lecz nie było tam monitoringu ani szyb… Ja i koledzy – bywało – rzucaliśmy w dzieciństwie w latarnie, a żadnymi antyluministami nie byliśmy. Ale ponieważ mózg Wiktora Świetlika taki jak inne nie jest, to w jego wnętrzu zabawa dopiero się rozpoczyna i uzewnętrznia on ją publicznie.

 

INTRODUKCJA – MONTY PYTHON, czyli PORUSZAJĄCA UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA WSTAWIONEJ SZYBY w SYNAGODZE

Podobnie publicznie uzewnętrzniła swoje dziwne kulty część elit Gdańska i Warszawy. Jak doniosły portale:

„Wybił kamieniem okno w synagodze – Gdańsk odpowiedział manifestacją jedności

Rabin, biskup, pastor, prezydent Gdańska, przedstawiciele społeczności gdańskich Żydów i liczni gdańszczanie zebrali się w czwartek (20 września) pod synagogą we Wrzeszczu, by zademonstrować jedność przeciwko nienawiści i przemocy. – Reakcja na zło jest najważniejsza – powiedział rabin Michael Schudrich. Inni, których widać na zdjęciach, to: bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej, Lesław Piszewski, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Michał Samet, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku, ks. Sebastian Niedźwiedziński, proboszcz parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Gdańsku oraz Tomasz Ropiejko z Kościoła Zielonoświątkowego.” „To była krótka, ale poruszająca uroczystość. Odbyła się tuż po godz. 18 – dobę po tym, jak ktoś wybił kamieniem szybę w oknie gdańskiej synagogi. Pod synagogą przy ul. Partyzantów we Wrzeszczu zebrało się blisko sto osób. Szyba była już naprawiona i przyozdobiona wstęgami w barwach Izraela i Polski. Kilku Żydów i Polaków podeszło do odnowionego okna, by wspólnie dokonać jego odsłonięcia. Wstęgi opadły, rozległy się oklaski. Wszystko dokumentowali kamerzyści i fotoreporterzy.” Okno nazwano OKNEM JEDNOŚCI… (to nie żart, to informacja z portalu trójmiasto.pl).

image

Ilustracja. Obrzęd sekty „szybowierców zjednoczonych” (odłam grupy o nazwie „religio holocaustiana”), tzw. odsłonięcie świętej wstawionej szyby,(celebra mająca zastąpić święto Zmartwychwstania Pańskiego?).

I to wszystko na poważnie. To nie żadna nowa, niebezpieczna sekta koreańska, ani cyrk, czy lokalni naśladowcy Monty Pythona. Nie. To po prostu ONI… Najeźdźcy. Najeźdźcy obłędu na rozum.

„I brajtszwance, / Barbarossy, oyenstierny / I braganze, /Zajeżdżają Buicki, Royce’y / I Hispany, / Wielkie wstęgi, śnieżne gorsy, / Szambelany, / I buldogi pełnomocne / I terriery / I burbony i szynszyle / I ordery / I sobole i grand-diuki / I goeringi, / Akselbanty i lampasy /  I wikingi, / Admirały, generały, / Bojarowie, / Bambirały, grubasowie.”

 

AKT DRUGI – ODKRYCIE PRAWA ŚWIETLIKA

MOTTO

Małpa toczy się w zodiaku! / I wisząca ciężką zmorą / Nad tą groźną nocą gwiezdną, / Każe tańczyć gwiazdozbiorom, / Gdy małpiarzy diabli biorą, / Diabli biorą, diabli wezmą!

 

Na firmamencie polskiej nauki zabłysła gwiazda pierwszej wielkości, mogąca być polskim kandydatem do Nobla. Reguła Świetlika podbije świat. Teraz Polska. Prawo Świetlika będzie nauczane na dodatkowych godzinach w szkołach UE. Ludzkość wzbogaciła się o prawo świetlika.

Prawo świetlika, na czym ono polega? Wiktor Świetlik w programie W Tyle Wizji (24.09.18, godz. 22:30) sformułował po raz pierwszy w dziejach ludzkości rewolucyjną regułę, która może mieć zastosowanie w wielu dziedzinach, w psychologii, psychiatrii, może służyć też jako kryterium do walki z przeciwnikiem politycznym. Możliwe sposoby zastosowania prawa świetlika? Proszę bardzo.

Dana osoba może być całodobowo obserwowana. Jedno jej zachowanie może być dowolnie rzutowane na jej cechy charakteru, jedno aspołeczne zachowanie . Np. to, że ktoś wytrząśnie brudy z kieszeni na ulicy. To może być wg reguły świetlika interpretowane jako zakłócenie porządku społecznego. I chęć obalenia siłą ustroju. Lub jako znak dany tajnym służbom Marsjan. Lub jako prowokacja uczyniona po to, żeby przybysze z UE a także przedstawiciele KE zobaczyli jak rząd zaniedbuje nadzór nad służbami komunalnymi. Monitoringi już są zamontowane na ulicach , monitoringi są stworzone do współpracy z Wiktorem Świetlikiem. Ciągły obraz z monitoringu pomoże odizolować jednostki aspołeczne. Monitoring może też być pomocny w odbudowie potęgi polskiej nauki. Bo z ich zapisów w polskich wsiach i miastach możemy wysnuć mnóstwo praw politycznych, psychologicznych, ekonomicznych.

 

PRAWO ŚWIETLIKA O ISLAMSKICH NOŻOWNIKACH

Z tego, że wariat rzucił kamieniem raz w kościół, raz w synagogę – idąc oryginalną drogą rozumowania W.Świetlika wysnuć możemy wniosek, że ponieważ chory psychicznie rzucił kamieniem w kościół i synagogę, to wszyscy, którzy nie lubią katolików i Żydów są chorzy psychicznie i na dodatek rzucają kamieniami. Albo inny wniosek: z tego że kamieniem rzucono w kościół i synagogę wyprowadzamy wniosek, że rzymski katolicyzm i judaizm są jednym i tym samym. Albo rzucanie kamieniami (lub czymkolwiek) utożsamiamy z krytyką. I wychodzi nam, że chłopcy rzucający kamieniami i bryłami ziemi w żaby – reprezentują nurt intelektualny krytyki kulturowej zwany antyżabizmem. Bo przecież W.Świetlik nazwał autora rzutu w szybę dwóch budynków antysemitą i antyklerykałem – nic o nim nie wiedząc. Ba, skoro „chory psychicznie” – to przecież nie mający spójnej osobowości, a więc nie mogący posiadać niczego, co można by porównać z jakimkolwiek światopoglądem, a więc i z antyklerykalizmem… Ale Wiktor Świetlik już wie, już ma tę pewność. Już wie, kim był, co myslał, jaki miał światopogląd. Pan Wiktor już wie, już wyrywa się przed szereg. Już ma samoprzylepne etykiety od ulicznych sprzedawców. Już kipi oburzeniem.( Dobry Wiktor, dobry. Pogłaszczemy Wiktora, prezes Kurski się uśmiechnie. Juz, już uspokój się Wiktor. Starczy.)  Reguła świetlika nawiązuje do psychiatrii politycznej w ZSRR: najpierw robimy z kogoś wariata, a potem osądzamy go za jakieś racjonalne, antyreżimowe działanie. Metoda logicznie sprzeczna, lecz skuteczna. A o skutecznośćtu właśnie chodzi. Można zaryzykować powiedzenie: bez wiktorów nie byłoby dyktatorów. Wrogów władzy nie likwiduje się, lecz leczy, jak w Partii Angsoc (1). Tak się rodziły reżimy.  Reguła świetlika, ten sposób rozumowania otwiera niesamowite możliwości przed wszystkimi naukami. Zanosi się tu wręcz na uformowanie nowego spojrzenia na całą historię ludzkości (W.Świetlik powinien, zamiast marnotrawić czas w programie WTyleWizji rozpocząć pisanie  kontynuacji „Historii szaleństwa” Michel Foucaulta). Prawo świetlika pozwala nam wyjaśnić trudne do zrozumienia wydarzenia w przestrzeni społecznej, naświetlić je… odwłokiem cerebroidalnym (ew. cerebrem odwłokoidalnym), jak prawdziwy świetlik świętojański. Spójrzmy np. na pewne, bulwersujące opinię publiczną wydarzenia zaliczane do kryminalnych.

image

Ilustracja. Świetlik świętojański iluminuje odwłokiem

 

Jak wiadomo, zgodnie z pradawnymi wierzeniami, wyznawca islamu nie wychodzi z domu bez noża. W związku z tym muzułmanie zatrzymani po dokonaniu jakichkolwiek przestępstw zawsze okazują się mieć przy sobie nóż kuchenny. Rozumując zgodnie z nowym prawem metodologicznym odkrytym przez Wiktora Świetlika świadczyć to może o tym, iż są oni ukrytymi akwizytorami kilku największych korporacji produkujących narzędzia kuchenne. Ponieważ są ukrytymi akwizytorami znaczy to, że oni (i ich pracodawcy) nie odprowadzają podatków, co powoduje duże straty budżetów narodowych. Głównie w tych państwach gdzie mniejszość islamska jest bardzo liczna, czyli Francji, Niemczech, Szwecji, Włoszech i Wlk. Brytanii. Z reguły Świetlika może nawet wyniknąć to, że WB wróci na łono UE, gdyż odzyskane podatki spowodują taki wzrost PKB że Wlk. Br. Będzie chciała wręcz pomóc finansowo UE, co będzie się wiązało z przejęciem nieformalnego przywództwa w UE przez premier T.May kosztem A.Merkel. To wszystko przez jednego młodego zdolnego naukowca polskiego. Nie mówiąc o pomniejszych skutkach odkrycia Wiktora Świetlika jak bankructwo koncernu Ikea, który zostanie przyłapany na zatrudnianiu szarostrefowym potężnej ilości muzułmanów w Europie dla obnośnej reklamy swoich produktów.

Znany zagadkowy przypadek zabójstwa dokonanego w Szwecji, w Ikei przez uchodźcę islamskiego, który to zabił matkę z synem za pomocą noży wziętych z wystawy w IKEI, może być teraz właściwie zinterpretowany. Była to zemsta odrzuconego na bardzo rygorystycznie przeprowadzanych rozmowach kwalifikacyjnych przez dział kadr IKEI , zemsta odrzuconego kandydata do pracy. Jeden został odrzucony, ale miliony chodzą po ulicach miast europejskich i reklamują nieuczciwe koncerny. Nie możemy na to pozwolić! Wiktor Świetlik poprowadzi nas na barykady ku walce z nieuczciwymi korporacjami i ku walce o nową, wielką przyszłą naukę. Polską, a za nią europejską i światową.

Przypis do rozdziału „PRAWO ŚWIETLIKA O ISLAMSKICH NOŻOWNIKACH”

(1) Orwellowska Partia Angsoc (wariant polski) – wrogowie państwa nie są likwidowani pokazowymi procesami, lecz leczeni, by potencjalna rewolta nie miała męczenników. Dzieli społeczeństwo na trzy kategorie: Wewnętrzną Partię – sprawującą władzę; Zewnętrzną Partię – szeregowych pracowników i Proli – najliczniejszą grupę ludności o najniższych możliwościach intelektualnych, a zarazem najmniej zmuszaną do samodyscypliny oraz na Totalną Opozycję. Niekończąca się wojna z Totalną Opozycją potrzebna jest, by utrzymać status quo wewnątrz Partii – Partia jest potrzebna, dopóki na zewnątrz są jej wrogowie. Podstawy emocjonalne ustroju: niszczenie wszystkich uczuć, które mogą zagrozić oligarchii strategicznej; bezgraniczna miłość do Strategicznego Sojusznika i samoupodlenie, by nikt nie kochał nikogo i niczego, oprócz niego. Symboliczne („dla oka”) i nieskuteczne rozprawianie się z dominującą poprzednio oligarchią germańsko-rosyjską. Gatunkowe rysy ideologiczne: uaktualnianie przeszłości, indoktrynacja dzieci, sztucznie wywoływana zdrada, nienawiść, strach, kolektywizm i propaganda sukcesu.

ŚWIETLIK O NAKAZACH JAHWE I ALLAHA, czyżby AGENT ODWRÓCONY? ; )

Metodologia świetlika first! Zgłaszając jego kandydaturę do nagrody Nobla musimy być jednak ostrożni, musimy wszystko sprawdzić. Musimy być pewni jego lojalności wobec humanitarnych zasad rządzących Europą. Bo istnieje wszak podejrzenie, że Wiktor Świetlik jest ukrytym antysemitą. Dlaczego? Ponieważ utożsamił rzucanie kamieniem z chorobą psychiczną. Rzucanie zaś kamieniem w celu ukarania oraz jako czynność rytualna jest liczącą tysiące lat świętą techniką poleconą osobiście przez dwa potężne bóstwa, Jahwe i Allaha. Zanegowanie świętych decyzji świętych bóstw opisanych w świętych księgach jest b.perfidną odmianą antysemityzmu. Nadto, ponieważ dwulicowo występuje to w szacie obrony wspólnoty żydowskiej – więc staje się antysemityzmem do kwadratu. Wiktor Świetlik, kwadratowy antysemita zaatakował ukamienowanie. Ukamienowanie bez którego nie byłoby ST, Izraela, Teodora Herzla (twórcy syjonizmu), nie byłoby kalifatu ani islamskiej kultury. Inaczej wyglądałaby historia powszechna. Poszłaby w innym kierunku, gdyby nie to tradycyjne bliskowschodnie proste narzędzie i głos boga zarazem. Wiktor Świetlik zamachnął się na Święte Świętych. Na kamień węgielny, na którym stoją dwa gmachy cywilizacji semickich. Po krótkiej naradzie sztabowej w gronie redakcyjnym doszliśmy do jednoznacznych wniosków: W.Świetlik to agent odwrócony dwóch wywiadów lub agent przewrócony czterech wywiadów, po którym one tyralierą przebiegają. Na pewno ten pan pobiera żołd z minimum dwóch źródeł. A być może, że jest to pierwszy w historii agent czterech służb jednocześnie. Wyspecjalizowany w kamiennych łapankach.

 

UKAMIENOWANIE FIRST!

Niedawno polscy turyści w Izraelu zostali zaatakowani przez miejscowych kamieniami. Napastnicy wg Wiktora Świetlika musieli więc być chorzy psychicznie, chociaż postępowali ściśle według pradawnej tradycji tworzącej mentalność narodu oraz wskazówek proroków ST. Z jednej reguły Wiktor Świetlika wynika wiele: chorzy psychicznie. są prorocy, autorzy ST a historia Izraela jest relacją z aktów antyklerykalnych wobec wszystkich innych religii inicjowanych i przeprowadzanych przez osoby chore psychicznie. Wszystko to wynika z jednego świetlika. Z jednego świetlika niezliczoność wynika. Można nawet uczynić jednego „świetlika” jednostką pomiarową. Jeden świetlik to miara chaosu wewnętrznego, pomieszania wszystkiego z wszystkim, jednostka „mętu i zamętu” popierajacego ślepo każdą władzę, tohu wabohu. Z jednego świetlika b.dużo wynika. Prawie tyle przemyśleń, ile wynikło z Adamowicza… do Zatoki Gdańskiej. Wynika – powtórzmy – to, że wszyscy prorocy ST oraz autorzy Koranu są chorzy psychicznie i wzywają do nienawiści, mordowania zaangażowanego, antyklerykalizmu i antysemityzmu. Ze świetlika wynika więc, że powinny być te księgi z kilku paragrafów osądzone. A pamiętając, że „grzech ojca karzę na synach” – należałoby szukać potomków owych proroków i wytoczyć im procesy o nawoływanie do nienawiści religijnej i etnicznej, co może prowadzić do ludobójstwa. I wszystko to wynika z jednego świetlika.

 

METODA ŚWIETLIKA W ROZKWICIE, czyli CZARNA, SZEROKONOSA POLSKA

Zreasumujmy. Mamy jeden określony podmiot – wariat, osoba psychicznie chora i ten wariat rzuca kamieniem w kościół a później, za jakiś czas, za kilka miesięcy rzuca kamieniem w synagogę. Wiktor Świetlik zrównuje rzucenie kamienia z postawą niechęci i twierdzi że każdy kto nie lubi kościoła jest wariatem, ponieważ kiedyś gdzieś jakiś jeden wariat rzucił kamieniem w kościół – takie tu mamy rozumowanie. Gdyby Wiktor Świetlik zaobserwował, prowadził obserwację, był poważnym uczonym, przez 20 lat prowadził obserwację wszystkich wariatów w Polsce i zapisywałby to, którzy z nich rzucają kamieniami w kościoły i synagogi i miałby takie wyniki, że 90% wariatów rzuca kamieniami w kościoły , w synagogi rzuca trochę mniej, 80% , to by znaczyło, że wariat, kamień i kosciol oraz wariat, kamień i synagoga są połączone ze sobą.

Ale tu był przypadek jednego wariata. Który, ot, tak sobie, rzucił raz w kosciół, a kilka miesięcy później w synagogę. I teraz Wiktor Świetlik postanowił udowodnić, że w głowie ma coś, co służy do rozumowania i podpowiedział nam taką metodę, że nielubienie czegoś równa się rzuceniem kamieniem w to coś. Ten, co rzuca w coś kamieniem, nie lubi tego czegoś. Ten, co nie lubi czegoś, to tak jakby rzucał w to coś kamieniem. I drugi sposób rozumowania, który nam podpowiedział. Z tego sposobu rozumowania wynika wiele dziwnych konsekwencji np. taka, że jeśli czegoś nie lubimy, to jest tak jakbyśmy w to coś rzucali kamieniem. Utożsamienie niechęci z atakiem fizycznym, z rzuceniem kamieniem (sekta owo kultywująca rezyduje w Nowym Jorku a zwie się ADL, obłęd jej zalóżeń i prawdziwe motywy ukazuje film „Zniesławienie”). A druga rzecz – o wiele bardziej ciekawa, ciekawa albo groźna, – to ta, że dwa działania wykonane przez jedną osobę mają świadczyć o tym, że jeśli ktoś wykona takie same dwa działania jakiejś osoby, to staje się tą osobą (zyskuje wszystkie cechy tej osoby).

Całą oryginalność METODY ŚWIETLIKA możemy zobaczyć na takim przykładzie: widzimy murzyna który wyszedł z jednego z domów na osiedlu, wszedł do przyosiedlowego parku i – za przeproszeniem – zdjął spodnie i załatwił się, a po chwili poszedł do sklepu i wypił piwo w tym samym parku, I jeśli teraz ktoś z nas w takiej samej lub odwrotnej kolejności wykona te same czynności – tzn. zdejmie spodnie załatwi się i po jakimś krótkim czasie wypije piwo, tzn że jest murzynem. Ten przykład obrazuje nam jak przebiega praca myśli w mózgu Wiktora Świetlika . I tym sposobem, Ponieważ b.dużo Polaków lubi załatwiać się i pić piwo pośród drzew, jak to się mówi na łonie natury, ekologicznie, to wkrótce Polska stanie się krajem, którego większość mieszkańców będą stanowili ludzie czarnej karnacji.

 

GOETHE I MICKIEWICZ RZUCAJĄ KAMIENIAMI W… ŚWIETLIKA, MANII PRZEŚLADOWCZEJ ODSŁONA PIERWSZA

Mamy tu w tym schemacie świetlika wiekopomne odkrycie, że niechęć do kosciola jest równa niechęci do synagogi, i że te dwie niechęci zsumowane składają się na definicję choroby psychicznej i wariactwa. I nawet nie trzeba rzucać kamieniem , wystarczy źle pomyśleć o kosciele (antyklerykalizm) i po kilku miesiącach źle pomyśleć o synagodze (antysemityzm). I to już daje nam prawo do ubiegania się o miejsce w zakładzie psychiatrycznym. Jak wiadomo koszty utrzymania powoli rosną W zakładzie psychiatrycznym nie musimy dbać o utrzymanie, w związku z tym należy się spodziewać dużych kolejek, a metoda dostania się tam jest dosyć prosta. Wystarczy tylko udowodnić, że 2 razy w roku pomyślało się coś złego o kościele i synagodze i mamy zarezerwowane miejsce w jednym z zakładów psychiatrycznych. Należy się spodziewać, że z biegiem czasu i z przepełnieniem zakładów kryteria będą musiały zostać zaostrzone. Może czasem trzeba będzie nie tylko pomyśleć, ale np. pogrozić pięścią przed kosciolem i ci właśnie będą mieli pierwszeństwo. Możemy sami to sfotografować. Zrobimy sobie selfie grożące pięścią. I wysyłamy od razu do zakładu psychiatrycznego.

 

PSYCHIATRIA IDEOLOGICZNA, PSYCHUSZKI I CZYSTKI

Wkładem nie do przecenienia w historię myśli ludzkiej jest odkrycie Wiktora Świetlika, iż antyklerykalizm to choroba psychiczna przejawiająca się jako rzut kamieniem w budynek. Nie przepadam za antyklerykalizmem, ale odkrycie p.Świetlika poruszyło mnie. Spójrzmy na paru antyklerykałów, których W.Świetlik uczynił lekką ręką… wariatami. Heraklit, Ksenofanes, Demokryt, Cyceron,, Lukrecjusz, Boccaccio, Erazm, Rabelais, Frycz Modrzewski, Montaigne, Bruno, Francis Bacon, Wolter, Diderot, Kołłątaj, Staszic, Schleiermacher, Kant, Lichtenberg, Goethe, Schelling, Goszczyński, Mickiewicz, Schopenhauer, Russell, obaj Witkiewicze, Jan Władysław Dawid, Czarnowski, Boy-Żeleński. Psychiatria ideologiczna Wiktora Świetlika jawi się fascynującą dyscypliną… Już widzę Goethego, jak znosi kamienie do piwnicy a na mapie zakreśla kościoły w promieniu 200 km przeznaczone do ataku.

Tą samą chorobą psychiczną nazwaną w napadzie genialnej intuicji przez naszego Świetlika wiekopomnego jako „psychoza antyreligijna” możemy – wg naszego epokowego Wiktora – nazwać antysemityzm. Do antysemitów zaś zaliczani są tacy „chorzy psychicznie”: Teofrast, Cyceron, Renan, św.Jan Chryzostom, św. Augustyn, Innocenty III, Wolter, Kant, Goethe, Hegel, Herder, Fichte, Schopenhauer, Proudhon, Teodor Herzl (ojciec państwa Izrael, który w liście do Cosimy Wagner sam siebie i otaczających go syjonistów nazwał „antysemitami kulturowymi”), większość syjonistów międzywojnia, Simone Weil, Karl Kraus, T.S.Eliot, Proust, Pound, Dmowski, Koneczny, Zieliński, Lutosławski.

Mamy więc dwie listy. Sprawę komplikuje jednak to, iż niektóre postaci mogą występować na obydwu listach. Pierwsza niedogodność jest taka, że taki przykładowo pacjent psychiatryczny w typie Goethego, czy Herdera powinien mieć w piwnicy kamienie opisane dokładnie, które na synagogę, a które na taki – „zwykły”, jak mówi p.Świetlik – kościół. Druga niedogodność wynika z tego, że jak zauważył Molon, jeden z nauczycieli Cycerona: Żydzi są ateistami (tzn. antyklerykałami) oraz nienawidzą ludzi innych ras (są mizantropami). Ich mizantropię tu pomińmy, lecz ich antyklerykalizm godny jest uwagi. Gdyż zgodnie z prawem świetlika, jeśli ktoś rzuci kamieniem w synagogę, to wtedy będzie tak jakby rzucił… w antyklerykalizm : ). A jeśli dodatkowo rzuci też w kościół, będzie więc – wg metody świetlika – jednocześnie antyklerykałem (rzut w kościół) i antyantyklerykałem (rzut w synagogę). Niezbyt komfortowy to stan. Ambitendencja. A to grozi… autoanihilacją. Widzimy więc, że Wiktor Świetlik odkrył też energię rozpadu jądra osobowości, co daje duże perspektywy dla ludzkości jeśli chodzi o białą energię. Wiktor Świetlik to więcej niż geniusz. To geniusz w stanie fuzji jąder, czyli mówiąc kolokwialnie: nieświadomy jajcarz atomowy.

 

STADO MAŁP ANTYPIEKARNICZYCH ATAKUJE PIEKARNIĘ

A więc, wszyscy w/w uzurpatorzy b.sprytnie udawali naukowców, retorów i literatów, a być powinni pacjentami psychuszek. Wiktor Świetlik ich zdemaskował.

Wg Wiktora Świetlika te typy powinny pracować w kamieniołomach po to, by państwo miało pod kontrolą kamienie, by nikt ich nie użył do niecnych celów. W optyce Wiktora Świetlika widzimy te osobniki jako jednostki tchórzliwe, niezdecydowane, niekonsekwentne, których nie stać na manifestację ich poglądów, jednostki poprzestające tylko na wypowiedziach ustnych i pisanych. Co zastępowało u nich rzut kamieniem w szybę. I za te wszystkie kamienie słowne, które wyrzucili powinna ich spotkać jedna tylko adekwatna i słuszna kara, którą jest ukamienowanie. I w taki oto sposób pracują mózgi wszystkich świetlików na całym świecie. Z myśli i ze słowa robią rzucenie kamieniem i myślozbrodnię i w odpowiedzi na to skazują na zamkniecie w zakładzie psychiatrycznym. Albo na śmierć przez ukamienowanie. Ten modus operandi Wiktora Świetlika zasługuje na nagrodę noblowską.

Rozpatrzmy jeszcze jeden przypadek działania reguły świetlika. Ponieważ atak na synagogę miał miejsce w Gdańsku, to wyobraźmy sobie, że ZOO trójmiejskie wypuszcza wszystkie małpy i w związku z tym na ulicach 3miasta ma miejsce wiele ataków kamieniami dokonanych przez te zwierzęta. Część z nich atakuje piekarnie w trójmieście. Zgodnie z prawem świetlika, jeśli nie lubimy chleba z jakiejś piekarni – akurat tej, która została przez małpy obrzucona kamieniami – stajemy się małpami. Zastanówmy się nad głębią myśli tego pana. Warto tu zwrócić uwagę na to, że stajemy się gorylami nie musząc wcale rzucać kamieniem w piekarnię. Sama niechęć do kupowania i do jedzenia chleba z tej piekarni, która została zaatakowana przez małpy – już robi z nas małpę. Jeśli zdarzyło się nam np. kiedyś powiedzieć, że chleb z piekarni Kalinowskiego to sam zakalec, którego nie da się do ust włożyć i miesiąc poźniej piekarnia ta została zaatakowana kamieniami przez stado małp, znaczy to jednoznacznie, że nie jesteśmy człowiekiem i że powinniśmy zostać zamknięci w jednej klatce z tymi chuligańskimi stworzeniami i za karę zmuszeni do jedzenia suchego chleba z piekarni Kalinowskiego, od rana do wieczora. Podpisane: Copyright Wiktor Świetlik.

 

VIS  SVIETLICANA , czyli PROGRAM HODOWLI MŁODYCH ŚWIETLIKÓW

Możemy użyć tu znanego hasła TERAZ POLSKA Po czasie promocji produktów spożywczych i przemysłowych będących efektem produkcji naszych firm, naszej przedsiębiorczości nadszedł czas na zapoznanie świata z potęgą polskiej myśli naukowej. Wielu ubolewa nad tym, że Polska nauka nie osiąga tej wielkości, którą miała w międzywojniu, kiedy polscy humaniści znani byli w całej Europie. Później po polach i nad lasami unosił się szloch nad marnością polskiej inteligencji i nauki. Tak było do tej pory. Ale od wczoraj żyjemy w innym świecie. Wielu z nas jeszcze sobie nie zdaje sprawy z tej nowej rzeczywistości i nie wie, że przez wiele wieczorów w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach miało ten zaszczyt gościć w swoich mieszkaniach na szklanym ekranie i obcować przez kilkadziesiąt minut z wielkim, genialnym, królewskim umysłem. Czego możemy sobie teraz życzyć? Nie zatrzymać się w tym marszu polskiej myśli naukowej.

A co z tego konkretnie wynika? Powinny zostać uruchomione programy rządowe kształcenia młodych świetlików. Młodych, nowych, prężnych, mężnych świetlików. Musimy wprowadzić monitoring. Tego typu jednostek. Zaczynać od żłobków i osoby charakteryzujące się podobnym sposobem funkcjonowania umysłu , obojętnie czy to będą niemowlęta, czy kilkuletnie dzieci i zobaczywszy u nich pewne predyspozycje świetlikowe (potentia svietlicana, vis svietlicana) , zapowiedzi wskazujące że tu może się zrodzić geniusz świetlikowy – momentalnie zgłaszamy to do władz samorządowych i ta osoba przeskakuje konieczne szczeble wykształcenia. Przedszkolak pomija szkołę podstawową. Idzie od razu na studia. Na uczelniach wyższych zostaną utworzone Zerówki Morawieckiego – mamy takie przecieki – w ramach aneksu do planu Piątka Morawieckiego. Będzie to osobny program, program boczny (boczniak zerowy). Klasy zerowe, klasy ekstraordynaryjne będące poza normalnie przyjętym tokiem studiów. Takie same zerówki będą w szkołach średnich i szkolnictwie wyższym. Będą tam delegowane osoby ze żłobków, przedszkoli które wykazują cechy działania mózgu świetlika.

 

NOWY USTRÓJ: MUCHA NIE SIADA

Możemy spodziewać się w najbliższym czasie zmian na stanowiskach rządowych. Właśnie takich ludzi potrzebujemy u steru. Takich jak Wojciech Mucha, Wiktor Świetlik (Wojciech Mucha, głośny autor pieśni bohaterskiej o Jonnym i mowy „Obrona Danielsa” (2) w której wzywa rząd do rozprawy z „ekstremistami”, „Obronę Danielsa” napisał w j.angielskim Musze sam Daniels, jako najlepiej poinformowany w poruszanych tematach). Wiktor Świetlik zaprezentował fachowość i ponadnaturalne zdolności w tak wielu dziedzinach, że musi znaleźć odpowiednie miejsce w strukturach polskich władz. Stanowisko prezesa rady ministrów, stanowisko premiera – wydawałoby się najwłaściwsze dla Wiktora Świetlika – a MM po wysłuchaniu dzisiejszej audycji WTW powinien całą dzisiejszą noc przepłakać, ale nie ma takiej konieczności, Możemy, a nawet musimy wprowadzić nowe stanowisko rządowe. Trudno powiedzieć jaką ono by miało nazwę, w każdym razie preorogatywy tego stanowiska będą kilkakrotnie przekraczały uprawnienia które posiadał Józef Piłsudski (dekrety etc.). Ogłaszamy konkurs wśród sluchaczy na nazwe tergo rzadowego stanowiska. Nazwa typu Naczelnik – podpatrzona u JP odpada. Nazwa typu Król – też odpada. Tu mamy do czynienia z fenomenem przekraczającym wszystko to, co do tej pory pojawiło się w cywilizowanym świecie. Aspektowi społecznemu, związanemu z wypracowywaniem nowych form ustrojowych towarzyszy tym ruchom świetlikowo-muszym kształtowanie się nowych form religijnych. Sektę „szybowierców” (data zawiązania 21.09.2018 r.) poprzedziła sekta oponowierców, inaczej „antyoponoburców” (zwani są też „oponowiercami strategicznymi”), którą zawiązał Wojciech Mucha (14.09.2018 r.), ścisle współpracujący z Archirejem Jonnym, od czasu gdy ten zabrał go na pokład zaprzyjaźnionego samolotu linii LOT. Gdy obiektami kultu stają się łyse opony, okna i szyby – możemy mówić o pewnym ożywieniu religijnym. Pokrewna sektom oponowierców i szybowierców jest sekta antyschwartzów (wyznawcy: Konrad Piasecki, A.Holland itp., inna nazwa sekty: kryptofarmazonizm). Dziwaczna ta herezja o korzeniach melanezyjskich w każdym odzieniu koloru czarnego sięgającym poza kostki i w każdym nakryciu głowy z daszkiem – widzi drwiny z narodu żydowskiego. Jednym słowem Polska staje się krajem dziwnych kultów. Trochę niepokojących.

Przypis

(2) http://niezalezna.pl/236003-kto-chce-dopasc-krola-polin-gazeta-polska-ostrzegala-przed-atakami-na-danielsa

image

Ilustracja. Założyciel sekty „oponowierców”, Wojciech Mucha, w tle Archirej Jonny Oponny (Dżony Opony). Wspólne wyjazdy i wspólnie spędzany czas usposobiają do reformatorskich myśli religijnych (mania reformatoria)

image

I Z CIEBIE ZROBIĄ HITLERA…

Należy uruchomić rządowy program zapobiegania antysemityzmowi, zwalczania antysemityzmu i faszyzmu poprzez darmowe zapewnienie każdemu 1 kotleta schabowego dziennie, tzw. antyfaszystowski kotlet schabowy +, będziemy mieli pewność, że w Polsce nie powstanie, nie narodzi się, nie zacznie snuć swych okrutnych planów żaden ludobójczy osobnik. Wszystkim wiadomo, że Hitler był wegetarianinem. Stosując genialne, ponadczasowe metody rozumowania Wiktora Świetlika dochodzimy do nieodpartego wniosku, wniosku koniecznego uzyskanego w zweryfikowany i poprawny metodologicznie naukowy i racjonalny sposób, który mówi nam o tym, że jeśli tylko pojawi się w naszym umyśle myśl, chęć rezygnacji ze schaboszczaka i innych potraw mięsnych lub nie daj boże, z potraw z surowego mięsa, pokusa wykluczenia ich absolutnego, kompletnego, bezdyskusyjnego z naszego menu aż do końca życia i chęć nawracania innych na tę wiarę, na ideologię wegetarianizmu, bo to nie jest tylko dieta, to jest bardzo wyrafinowana, tajemna ideologia mająca na celu przejęcie władzy nad całym światem – to obronić nas może tylko wzrost pogłowia hodowli trzody chlewnej w Polsce powiązany z zakazem eksportu mięsa wieprzowego.

 

JAK SIĘ RODZI FASZYZM

Z punktu widzenia odkryć Wiktora Świetlika choroba afrykańskiego pomoru świń pustosząca hodowle we wschodniej Polsce okazuje się być inseminowana przez wywrotowców i prowokatorów i ma na celu to, żeby Polacy przeszli na wegetarianizm, a więc zostali faszystami a ich elity w rezultacie skończyły w jakimś warszawskim bunkrze popełniając zbiorowe samobójstwo przy użyciu jednego programu WTyleWizji z udziałem Wiktora Świetlika. W bunkrach Warszawy, która w tej reinkarnacji opętanej ideologii wegetarianizmu planującej budowę globalnego obozu jednomyślności – ma zostać stolicą świata. Tylko kotlet schabowy może nas uratować od faszyzmu a tatar od ksenofobii, od wszelkiej myśli o niechęci do obcych. Nóżki na zimno impulsem do rzucania się na szyję wagabundom, im czarniejszej karnacji, tym mocniej się uwieszamy im na szyi. Każda myśl o rezygnacji z kotleta schabowego może spowodować myśl o chęci budowy jednego getta. Musimy siebie obserwować, musimy obserwować naszą rodzinę, naszych znajomych. Jeśli ktoś zaczyna poruszać tematy związane z owocami, warzywami, albo jeśli zaobserwujemy u siebie natrętną wizualizację warzyw korzennych, typu pietruszka, marchew, rzodkiew biała jest to pierwszy sygnał alarmowy. Na razie nie powinniśmy jeszcze wpadać w panikę, powinniśmy obserwować siebie, ale już powinniśmy się zgłosić na najbliższy posterunek policji. Kiedy zaczną się sny z warzywami i owocami udajemy się do prokuratora. Paragrafy każdy znajdzie.

 

KAROFOBIA I SEKCJA MÓZGU HITLERA

Wszystko zaczyna się niewinnie. Od najzwyklejszych natrętnych myśli, wyobrażeń, rysunków – siedzimy przy stole, coś sobie rysujemy, jakieś płody działkowe – tak to się zaczyna. A jak kończy się? Kończy się kominami krematoriów. Niestety. Foxman Wiktorowi świadkiem. Tej prawdy nie unikniemy. Dlatego władze państwowe muszą podjąć odpowiednie środki zaradcze. W tym momencie komisja Joachima Brudzińskiego powinna zainicjować ogólnopolski program profilaktyczny we współpracy z wojewodami. Przy Urzędach Wojewódzkich powołać specjalne stanowiska obserwatorów poziomu carofobii (z łac. caro – mięso). Etiologia karofobii zaczyna już być częściowo znana. Karofobia zaczyna się w małych 2-3 osobowych grupkach. Najpierw są to spotkania towarzyskie w prywatnych mieszkaniach lub na ławkach przed marketami. Później osoby te zaczynają spotykać się w przypadkowych barach mlecznych, bądź, co jest już sygnałem alarmowym – zaczynają wyszukiwać jadłodajnie i restauracje wegetariańskie i przesiadywać tam w czasie trzykrotnie dłuższym (w województwach południowych – czterokrotnie dłuższym) ,niż potrzebny do uporania się z daniem i deserem. Władze państwowe nie mogą pozostawać obojętne wobec takich zachowań. To może zakończyć się tragedią dla całego państwa.

Nie chcemy, by Warszawa znowu była zniszczona. Tym razem przez krwiożerczych wegan SS  i wegetarian Jedz Jedz  zrównana z ziemią i tak zbombardowana i ukarana jak Drezno przez aliantów. Jeśli nie chcemy, żeby Wrocław, Poznań i Warszawa zostały, kiedyś w przyszłości, ukarane – po tym, jak faszystowska Polska, jak armia faszystowskich morderców, która powstała na sposób naturalnej ewolucji z lokalnych karofobów przeoczonych przez miejscowe władze – to musimy wzmóc czujność. Czujność ta nie powinna maleć nawet podczas snu. Ale musimy zagrożenie poznać do cna. Tym, co nas więc tu interesuje jest mózg Adolfa Hitlera. Taki temat postawił przed nami Wiktor Świetlik. Rozwińmy ten temat, gdyż Wiktor Świetlik, jak to wszyscy geniusze rzuca tylko iskry swoich epokowych pomysłów, od których to iskier powinny zająć się nasze mózgi. Rubens też nie pokrywał farbami i nie tworzył sam swoich potężnych płócien. On tylko szkicował, dawał projekt, dobierał gamę barwną a całą czarną robotę wykonywali ci, którzy byli u niego na stażu. Tak samo i my musimy się poczuć, jako uczniowie praktykujący u mistrza.

 

JEDNOŚĆ I DWIE PRZEGRÓDKI W MÓZGU

Powinniśmy być szczęśliwi, iż w naszym kraju urodził się geniusz myśli i metodologii naukowej trzeciego tysiąclecia, Wiktor Świetlik. I on, po rubensowsku, rzuca pewne pomysły a my je tylko podejmujmy i rozwijajmy. Mamy więc na naszym biurku mózg Adolfa Hitlera. Zobaczmy, co tam jest w środku, cały czas trzymając się wskazówek naszego mistrza. Otwieramy ten mózg. I CO MY WIDZIMY? Widzimy po lewej stronie, w lewej przegródce kaszę gryczaną w ilości trzech saszetek, sos sojowy, zapleśniały trochę, dużo warzyw. A co widzimy po prawej stronie? Ooo, druty kolczaste, wysokie mury za którymi więzione są wszystkie mniejszości. A pomiędzy obydwiema przegródkami domyślamy się tajemnego przejścia, podkopu. Taki obraz stawia przed nami wizjonerski umysł Wiktora Świetlika. Jednoprzegródkowy umysł Wiktora Świetlika otwierający wszystkie mózgi dwuprzegródkowe. Doskonała symbioza intelektów.

 

CZUJNOŚĆ, CZUJNOŚĆ I JESZCZE RAZ CZUJNOŚĆ

Jak powinniśmy nauczyć się zduszać w zarodku niecne knowania samoorganizujacych się karofobów lokalnych? Trzeba będzie przysiadać się do nich podczas ich bytności w jadłodajniach bezmięsnych. Do takich ponad miarę poważnych grupek 2-3 osobowych dosiadać się i niby tak od niechcenia, rzucać zblazowanym tonem pytania: I jak tam w tym roku, obrodziła marchewka? I obserwujemy reakcję. Jeśli niektórym osobnikom zacznie cieknąć ślina, innym gałki oczne zaczną kręcić się wokół własnej osi – będzie znaczyło to, że osoby te są w zaawansowanym stadium karofobii i tutaj sami sobie nie poradzimy. Szybko się żegnamy, powiadamiamy odpowiednie organa przerażeni tym, że obserwowanym osobnikom kłęby obozowych drutów kolczastych prawie że wyłaziły z oczu a przy zagajeniu na temat smażonych prawdziwków w tychże oczach odbijały się błyski z karabinów maszynowych, jak na niemym filmie. Jak widać, prawo Świetlika daje możliwość ustawienia wszystkiego i wszystkich na swoich miejscach. Świetlik wyzwolił nas raz i na zawsze – chwała Świetlikowi!

 

KOŚCI ZOSTAŁY PRZEZ WEGETARIAN RZUCONE, czyli CO Z TĄ POLSKĄ

Wiktor Świetlik z jednej strony rzucił ziarna genialnej, przełomkowej myśli naukowej, ale z drugiej strony – musimy być szczerzy – stworzył możliwość ściągnięcia na Polskę śmiertelnego niebezpieczeństwa. Uczynił to podważając podstawę prawa koranicznego i starotestamentowego – jakim było i wciąż jest ukamienowanie. Uderzył tym samym – jako rasowy fundamentalista – w fundamenty cywilizacji islamu oraz w historyczne podstawy diaspory żydowskiej na całym świecie. Czego możemy się w związku z tym spodziewać w najbliszych dniach? Prawdopodobnie informacja o odkryciu Świetlika dotarła już do dwóch centrów potężnych cywilizacji i religii. Może się to zakończyć w najbliższych dniach atakami terrorystycznymi w różnych punktach Polski przeprowadzanymi przez męczenników islamskich broniących wiary ojców przed agresywną ideologią świetlikoizmu. A ze strony cywilizacji judaistycznej możemy się spodziewać desantu armii izraelskiej, tym bardziej, że precedens już był, niedawno spadochroniarze izraelscy gościnnie wzięli udział w ćwiczeniach NATO (prawdopodobnie mieli już informacje o tym, co chodzi po głowie Wiktora Świetlika). Możemy mieć też do czynienia z punktowymi atakami jądrowymi, mimo strategicznego sojuszu Danielsa z Węglarczykiem. Jednym słowem – nic dobrego nas nie czeka w związku z wystąpieniem naszego geniusza w telewizji publicznej. Kości zostały przez wegetarian rzucone (nie wnikajmy, skąd oni je wzięli).

Spodziewajmy się wszystkiego i dopytujmy się u władz lokalnych, ile, jakich i jak wyposażonych schronów jest w naszej okolicy. Niewykluczone, że logicznym skutkiem telewizyjnego wystąpienia Wiktora Świetlika będzie konieczność przerobienia planów budowy CPK tak, by mieścił on schrony dla tysięcy Polaków chroniące nas przed skutkami nierozważnego wypowiedzenia wojny dwóm potężnym cywilizacjom przez Wiktora Świetlika. Na razie mamy do czynienia z jakąś operacją środowisk okołorządowych. Wkrótce, zapewne, możemy spodziewać się oficjalnych reakcji kierownictwa MON. W ostatnich dniach obiegła prasę wiadomość, iż szykuje się rychła zmiana na stanowisku ministra MON. Wszystko to wskazuje na zaplanowaną akcję. Nie wiemy tylko, kto stoi za Wiktorem Świetlikiem, jakie służby? Sytuacja jest jednak alarmowa, gdyż Wiktor Świetlik ogłosił coś, do czego nie posuwali się nawet najwięksi antysemici, tacy jak np. Richard Wagner. Nawet Wagner nie posunął się do tego, żeby dwie semickie cywilizacje nazwać produktem osób chorych psychicznie a co do proroków dwóch świętych ksiąg sugerować, że dzisiaj ich miejsce winno być w zakładzie zamkniętym.

 

NOWE WIEŚCI – TRZECI RZUT KAMIENIEM W BUNKIER

Co do sprawy z atakiem na synagogę, wciąż napływają nowe wieści. Mieszkańcy osiedla, na którym mieszka sprawca twierdzą, że widzieli, iż kiedyś wrzucił on kamień do jednego z licznych w okolicy bunkrów hitlerowskich. Miał też kiedyś rzucić kamieniem w psa. Cóż – zgodnie z prawem Świetlika – możemy wysnuć z tych faktów? Dwa pierwsze bardzo ważne wnioski są takie: z tego, że wrzucił kamień do niemieckiego bunkra i że rzucił kamieniem w psa – wynika z koniecznością świetlikową, że Niemcy to psy. Jest to teza obecna już wcześniej wśród części Polaków, teraz jednak zyskuje empiryczne, świetlikowe potwierdzenie. Donioślejszy zdaje się być wniosek drugi: skoro chory psychicznie rzucił kamieniem w faszystowski bunkier, to antyfaszyzm jest chorobą psychiczną. Postawić trzeba tu pytanie, czy Joachim Brudziński wraz ze swoją antyfaszystowską komisją został już o tym stanie rzeczy powiadomiony. Są informacje, że żegna się już z rodziną, inni mówią, że nie chce zgodzić się z hospitalizacją i planuje zejście do podziemia razem ze swoją długonazwową komisją oraz razem ze zrekonstruowanym rządem, który przecież został powołany do zwalczania złośliwej odmiany faszyzmu jaką jest polski nacjonalizm. Musimy łapać każde słowo Wiktora Świetlika. Dlaczego? Przecież ten człowiek dokonał niemożliwego, czyli spełnił marzenie Lecha Wałęsy – rozpoczął proces obalania obecnego rządu. Wciąż nierozstrzygnięte pozostaje pytanie, dla jakich służb pracuje Wiktor Świetlik. Ponieważ rozpoczął proces obalania obecnego, zrekonstruowanego rządu, na pewno – ze względu na konflikt interesów – nie pracuje on dla służb izraelskich. Nie są to też raczej służby arabskie, tureckie. Być może – zważywszy na rosnącą w Polsce liczbę i rangę osób skośnookich – działa on w zmowie ze środowiskami prochińskimi. No i wreszcie ostatnia, choć wcale nie poślednia wersja, że Wiktor Świetlik pracuje dla służb eskimoskich, ludu także śkośnookiego.

 

JACEK KURSKI, czyli CHOCHOLI TANIEC ŚWIECĄCYCH ODWŁOKÓW

MOTTO KOŃCOWE

„Tarza się, tapla się, dusi i gniecie, / Mordem i smrodem pozycje zdobywa / I z cielska potwora łapami wyrywa / Złotą juchą ociekające / Wrące szczurami i wszami pieniądze / I żre, i chłepce wydarte kawały; / Aż ryczy ze śmiechu / Odwłok Wspaniały, / Kipiący bezmiarem metalu, / I dalej się wije i tłuszczem obrasta / I nonszalancko ogonem chlasta / Największa atrakcja Balu! / I przyśpiewuje „Komu dziś dać? / Komu dziś dać?/ Komu dziś dać?” / Promieniejąca K…. – Mać / K…. – Mieć / K…. – Brać !”

 

Kto jest ojcem wielkich odkryć świetlikowych? Ojcem tego fenomenu jest Jacek Kurski. Promotor nieodkrytych talentów. [Autor słynnej sentencji, że jeźli ktoś przełazi przez dziurem oglądalności w płocie, to pryndzej niż później penknom mu gocie]. Najtęższe umysły (B.Komorowski, A.Duda) nie znalazły odpowiedzi na pytanie czym można pojednać naród? Jacek Kurski znalazł. Naród pojednać można blaskiem geniuszu świetlika. Wszyscy którzy są z niego – są nowym rodem i pieczętują się nowym herbem rodowym. Zamiast orła – biała kura z rozłożonymi skrzydłami, wyskubanymi w połowie z piór przez geopolityczne koguty. Zamiast korony na głowie – chrząszcz świetlik na czarnym tle. Czarne tło symbolizuje ludzi, którzy nie mogli znaleźć światła. Jeśli ktoś przestaje oglądać WTW, to tylko dlatego, że nie może objąć swym mózgiem całości. Kiedyś, niedługo (druga, trzecia kadencja) będzie tak, ze do studia TV ze stojącym tam krzesłem na którym siedział Wiktor Świetlik – ciągnąć będą pielgrzymki, gdyż mądrość, którą ogłosił Wiktor Świetlik jest tak skomplikowana, że przekracza ona dziedzinę wiedzy i wkracza z podniesionym, świecącym odwłokiem w sferę wiary.

image

CODA – WESELE I SUKCES

Pod gmachem TV i na jego korytarzach kłębić się będą tłumy ludzi: wycieczek, młodzieży, emerytów – wszystkich wierzących, że jak tylko dotkną swoim siedzeniem tego namaszczonego krzesła, i – o szczycie marzeń – na nim usiędą, to wielkość jego myśli posiędą. Konrad Piasecki na chwilę przerwie swe inwestygacje wątków żydowskich i posypie głowę piaskiem, Agnieszka Holland przyholuje kamery i nakręci dobranockę dla skacowanych, moralnie zaniepokojonych rektorów pt. Tajemniczy, antyżydowski ogród. Oglądalność pobije wszystkie rekordy Nielsena i gangu Olsena, gdyż widok kilkuset osób w jednej chwili chcących usiąść na jednym krześle tą samą częścią ciała i tąż samą częścią się zarazem rozpychających – nie jest widokiem częstym. I to właśnie pojedna Polaków niczym jeden wielki, gorący i chocholi (trudne połączenie) taniec ganga-ass-style, jedno wielkie pochylonych sylwetek i wypiętych świecących odwłoków w trykaniu się wzajemnym zjednoczenie, jeden wielki salonowiec, kolbergowski dupniak pozaręczny celebrowany dokoła świętego krzesła, błogosławionego stołka, niczym chochoła, wielkie święto zjednoczonych w tańcu cerebralnych pup, pupiastych cerebrów i świetlistych odwłoków. Nie rzucim stołka, skąd nasz pup ród! Jakeśmy świetliki i muchy. Na pohybel wszystkim ANTY! My som na łańcuchu wiecznego PRO! Pro first! Pro first! Pro-fit!!! Profit i kwit i będzie git! Miecz Krzyż Duch Dziejów „Proszę za dziesięć groszy kleju” Ducha Dziejów Karne Kadry „Proszę za dziesięć groszy musztardy” Czerep rubaszny Paw narodów „Proszę za dziesięć groszy lodów” Jeden  Tylko Jeden Cud – – „Ober, jeszcze butelkę na lód!”

image

image

 

KRÓTKI SŁOWNIK TRUDNIEJSZYCH TERMINÓW

 1. Odwłok – zamiennik ***y
 2. Kogut geopolityczny – objekt westchnień kury Czaputowicza
 3. Przegródka – coś, co uniemożliwia zjednoczenie (myśli, narodu etc.), odmiany gatunkowe przegródek: płot Wałęsy, mury Kaczmarskiego
 4. Inwestygacja – a) szukanie wątku (najczęściej żydowskiego), kiedyś zwane „węszeniem”, ulubione zajęcie neofitów i czeladników, zbieranie punktów u „mistrzów” b) najzwyklejsza mania investigatoria
 5. Bunkier – miejsce kultu faszystowskiego
 6. Atak na synagogę kamieniem – wg połączonych ujęć: starotestamentalnego (nakaz kamienowania) i medycznego (choroby autoimmunologiczne) jest to analogon choroby autoagresywnej
 7. Prorocy – (wg W.Świetlika) propagatorzy rzucania kamieniami w ludzi
 8. Carofobia (karofobia) – faszystogenne dyskryminowanie mięsa w diecie, niechęć do mięsa
 9. Eskimosi – najbardziej wysunięta, posunięta i posuwająca nacja
 10. Kamieniołomy – źródła bliskowschodnich utensyliów sakralnych
 11. Szyba – obiekt kultu pustynnych sekt neojudeochrześcijańskich (droga skojarzeń: sacrum–> piasek –> szkło z piasku –> szyba –> niewidoczne i umożliwiające widzenie –> Bóg)
 12. Adamowicz – herezjarcha pustynnego szybizmu (tzw. szybowierca)
 13. Ganga-ass-style – taniec: przepychanie się z uniesionym, świecącym odwłokiem spełniającym funkcje cerebralne w celu zdobycia sponsorowanego krzesła i rytmiczne trykanie się odwłokami w walce o krzesło
 14. Ukamienowanie – archaiczna technika pedagogiczna ludów semickich
 15. Tajemniczy żydowski ogród – pierwsza część planowanego dup, ups, dyptyku filmowego Agnieszki Holland, druga część: Tajemnicza szyba synagogi
 16. NATO – zawołanie używane w stosunku do wygłodzonego erotycznie koguta (nato, nato!)
 17. CPK – wspólne przedsięwzięcie partii Likud i PIS (CPK – Ciebie Partio Kocham)
 18. Oglądalność – gapiostwo względem wypadków (drogowych, medialnych, umysłowych etc.)
 19. Niechęć, krytyka – (wg rządowych mediów i dworzan) początkowe stadium choroby psychicznej lub oznaka bycia agentem rosyjskim
 20. Małpa – przedstawiciel społeczności całkowicie zjednoczonej, w której wszyscy siebie małpują a rządzi strach i podkładanie się przywódcy stada lub iskanie go (demokracja nastawiania się i iskania)
 21. Myślenie urojone – dociekanie tego, co łączy wariata, kamień, synagogę i kościół albo bejsbolówkę z Żydem, zwidem i pestycydem
 22. Metoda Świetlika (występuje też w formach: metoda Holland, Piaseckiego, Muchy, Szuldrzyńskiego, Piątka, Grossa, Grabowskiego itp.) – rojenia opłacalne samowzbudne na biegu jałowym
 23. Świeca – możliwy wątek żydowski
 24. Daniels – wszystkiego przypilnuje, ale ciiicho, szaaa!

 

PS

Wszystkie motta oraz ostatnie 3 wersy pochodzą z Balu w operze J.Tuwima

Klip wideo. Aneks do tekstu.

image

image

Ilustracja 2. Na Polszu!! Kolejny rzut migracji zarobkowej, żeby Polsza rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

 

image

Ilustracja 3. Przedstawiciel służb wschodnio-północnych, który „wykonuje dla Polski świetną robotę, łączy, tłumaczy nasze racje, buduje relacje”.

image

Ilustracja 4. Ostatnie przygotowania do przemówienia w ramach kampanii wyborczej. W lewej ręce tradycyjny, szamański bęben.

image         image                              

               Ilustracja 5. Premier środkowoeuropejskiego państwa   Ilustracja 6. Eskimos   

 

image

Ilustracja 7. Bogactwo tradycji kulinarnych Eskimosów.      image      

Ilustracja 8. Uruchomienie programu „jeleń +  na surowo”.

image

Ilustracja 9. Eskimosi awangardą walki z faszyzmem i wegetarianizmem.

image

Ilustracja 10. Kongres Zjednoczonej Prawicy na tle wyborców.

image

Ilustracja 11. Strategiczne partnerstwo (szkoła dyplomacji i polityki zagranicznej B.Geremka)

image

Ilustracja 12.  Polska Anno Domini 2050. Przeciętna polska rodzina z pracującym ojcem, tradycyjny, środkowoeuropejski, rezerwatowy model rodziny multi-kulti-gender, rodzina typu 1+2+1 (w ramach funduszu celowego kalifatu berlińskiego we współpracy z Muzułmańską Fundacją im. Gowina objęta programem rządowym „1,5 jelenia +  na surowo”)

 

===================================

image

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s